4D УЗД

Тривимірне УЗД (3D - 4D) є новим методом дослідження за допомогою ультразвуку, що з'явилися завдяки сучасним комп'ютерним технологіям.

Тривимірне ультразвукове дослідження відрізняється від двомірного (звичайного УЗД) тим, що ультразвук, відбиваючись від органів, перетворюється в тривимірне (об'ємне) зображення, яке відображається на моніторі комп'ютера. Тривимірне УЗД максимально наближене до звичного сприйняття контурів, форм, обсягів і пропорцій тіла людини і є більш натуральним.

Чотиривимірне УЗД має ще один вимір: до висоти, довжини і глибини картинки додається час. Чотиривимірний УЗД дозволяє побачити об'єкт (плід) в русі в теперішньому часі. Рухи дитини, розташованого внутрішньоутробно, можна записати на різні магнітні носії (CD, DVD-диски) і залишити собі на згадку про першу відеозйомку вашого майбутнього малюка.

Чотиривимірне УЗД (4D) дозволяє побачити об'ємне зображення в кольорі, це є свого роду голограмою, таке УЗД дозволяє навіть розглянути риси обличчя дитини (за умови того, що він не повернувся до датчика спинкою).

Оптимальним для проведення тривимірного ультразвукового методу діагностики вважається двадцять четвертий тиждень вагітності. До цього моменту у дитини сформувалися всі зовнішні органи, тому можна детально їх розглянути. Крім того, можна побачити наявність у нього патологій (заяча губа - незарощення верхньої щелепи чи вовча паща - незарощення твердого піднебіння). У цьому періоді можна також відстежити наявність у плода інших аномалій і відхилень від нормального розвитку: передлежання плаценти, багатоводдя, маловоддя, загроза переривання вагітності, обвиття пуповиною шийки дитини, гіпотрофія плоду. Для виключення патології, під час вагітності рекомендується проводити ультразвукову діагностику тричі: у термін 10-12 тижнів, 20-24 і 32-37 (це так звані скринінгові терміни).