Ультразвукова діагностика

Ультразвукова діагностика (УЗД) в даний час є провідною серед сучасних методів неінвазивної діагностики. Численні, проведені в різних країнах світу досліди довели безпечність УЗД для організму людини.
У нашому медичному центраі використовуються ультразвукові апарати останнього покоління. Вони мають у своєму арсеналі не тільки традиційні датчики, але і вагінальні датчики з високою роздільною здатністю, що дає можливість зробити УЗД дослідження не тільки комфортним (не потрібно випивати літри води перед обстеженням), але і проводити діагностику не пальпованих кіст і пухлин, це дозволяє уникнути невиправданих оперативних втручань.
У урології необхідним є УЗД огляд нирок та УЗД передміхурової залози, який проводиться ректальним датчиком, висока якість візуалізації дозволяє вибрати для пацієнта адекватний метод лікування.
Широко застосовуються ультразвукові дослідження і в терапевтичній практиці, обстеження печінки, підшлункової залози, дозволяє своєчасно виявити пухлини, кісти, камені жовчного міхура, запальні процеси.

Лікарі медичного центру «Ужмед» володіють усім спектром ультразвукових досліджень: УЗД черевної порожнини, щитовидної, молочних, лімфатичних залоз, УЗД органів малого тазу, судин, суглобів, УЗД вагітності. Наші апарати ультразвукової діагностики дозволяють виявляти мінімальні відхилення в роботі органів, а значить, швидко відновити стан здоров'я.
Чекаємо на Вас! Записатися на УЗД можна по будь-якому нашому контактним телефоном.
Доплерографія або, як її ще називають допплерівське дослідження, дозволяє визначити напрямок і швидкість кровотоку в судинах плода та матері. Останнім часом стали використовувати кольорове зображення кровотоку. Таке дослідження дозволяє внутрішньоутробно визначити локалізацію петель пуповини та діагноcтувати вроджені вади серця.
Дуплексне УЗД дозволяє одночасно визначити точне розташування судини, її діаметр і виміряти швидкість кровотоку.
В акушерській практиці широкого поширення набули наступні методи дослідження: допплерографія, фетометрія, діагностика вад розвитку, оцінка стану плода, та інші.
Фетометрія - це визначення розмірів плоду або його окремих частин за допомогою УЗД. Метод дозволяє уточнити гестаційний вік і вагу плоду. Оцінку фетометричних показників з урахуванням даних анамнезу та фізикального дослідження (дати останньої менструації і висоти стояння дна матки) використовують для діагностики порушень внутрішньоутробного розвитку. За допомогою УЗД оцінюють біофізичний профіль плода і обєм навколоплідних вод.
Доплеровське дослідження (доплерографія), дає можливість оцінити функцію серцево-судинної системи плоду, реєструє роботу серця плоду, плацентарний кровообіг, пульсацію судин плаценти та пуповини. Сучасна ультразвукова апаратура дозволяє діагностувати навіть незначні вади розвитку шлунково-кишкового тракту, скелета, сечових шляхів, статевих органів, серця та центральної нервової системи. Застосовують його і для діагностики позаматкової вагітності, при кров'янистих виділеннях із статевих шляхів і при болях внизу живота на різних термінах вагітності.